aerotop_tepelná_čerpadla
+420 226 21 21 21

Dotace na tepelné čerpadlo

Jak vysokou dotaci lze čerpat?

Výše dotací na tepelná čerpadla závisí na několika faktorech, včetně typu čerpadla a vašich energetických potřebách. Na tepelná čerpadla je aktuálně poskytována podpora v rámci programu Nová zelená úsporám, a to až ve výši 140 000 Kč. Tuto dotaci lze také kombinovat s dalšími finančními příspěvky, jako je dotační program Čistá energie Praha.

Různé druhy dotací

  • NZÚ – při výměně za 20 let starý plynový kotel, neekologický kotel na pevná paliva a lokální topidla, nebo elektrokotel, dotace 80 až 140 000 Kč v závislosti na typu čerpadla a systému zapojení.
  • Čistá energie Praha – dotace 100 000 Kč pro bytovou jednotku, nebo rodinný dům na území Hl. města Prahy.
Typ tepelného čerpadlaVýše podpory
Tepelné čerpadlo pro teplovodní systém vytápění80 000 Kč
Tepelné čerpadlo pro teplovodní systém vytápění
s přípravou teplé vody
100 000 Kč
Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch60 000 Kč
Tepelné čerpadlo pro teplovodní systém vytápění
s přípravou teplé vody připojené k fotovoltaickému systému
140 000 Kč

Kdo může o dotaci žádat?

O dotaci v programu Nová zelená úsporám mohou žádat všechny domácnosti bez ohledu na výši příjmů, majitelé rekreačních objektů, kteří v nich mají trvalé bydliště, a majitelé bytových domů. Dotaci lze získat i na výměnu elektrického vytápění za tepelné čerpadlo.

Jak můžete o dotaci požádat?

Proces žádosti o dotaci na tepelné čerpadlo je relativně jednoduchý, ale vyžaduje specifické kroky a zpracování potřebné dokumentace. Nejdříve je důležité si ověřit, zda splňujete podmínky daného programu. Poté můžete vyplnit žádost a předložit potřebné dokumenty. Aerotop vám může poskytnout konkrétní informace a podporu v tomto procesu.

Na jaká čerpadla můžete dotaci získat?

Dotace se týkají různých typů tepelných čerpadel, včetně vzduch-voda, voda-voda a země-voda. To znamená, že bez ohledu na vaše energetické potřeby a technické parametry, můžete mít nárok na tuto finanční podporu.

Aerotop vám poradí s výběrem toho nejvhodnějšího tepelného čerpadla pro váš projekt.

Dotace na tepelné čerpadlo u novostavby

Pokud plánujete stavbu novostavby, můžete získat podporu od státu, pokud váš dům patří do energetické třídy B.0 a vyšší. Maximální výše dotace je dosažitelná v případě, že máte v projektu certifikované tepelné čerpadlo. Dotace vám pak může pokrýt až polovinu pořizovacích nákladů. Podmínkou je také instalace tepelného čerpadla dodavatelem s potřebným oprávněním.

Kontaktujte nás pro více informací o dotacích na tepelná čerpadla a o našich produktech

Chcete se dozvědět více o programu Nová zelená úsporám a o aktuálních možnostech dotací? Nezmeškejte tuto jedinečnou příležitost pro udržitelné vytápění a chlazení!

dotační programy na tepelná čerpadla
Přejít nahoru