aerotop_tepelná_čerpadla
+420 226 21 21 21

Vypnutí tepelného čerpadla v létě

Využijte programovatelný termostat

S použitím termostatu můžete jednoduše naplánovat vypnutí tepelného čerpadla na dobu, kdy není potřeba.
Umožní vám to vyhnout se zbytečnému provozu v noci nebo během vaší nepřítomnosti.Tepelná čerpadla od značky Aerotop nabízí funkci léto. Funkce „léto“ vypíná vytápění a udržuje aktivní pouze ohřev teplé vody. To znamená, že tepelné čerpadlo nebude vytápět domácnost, ale bude stále zajišťovat teplou vodu pro vaše potřeby.
Je zde ale také možnost nečinnosti v letním období. To znamená, že tepelné čerpadlo se vypne a není aktivní, dokud není potřeba. Jednou za čas se čerpadlo zapne, aby se promazalo a zabránilo problémům způsobeným nečinností.

Proveďte údržbu tepelného čerpadla

Pokud se ale stále rozhodnete vypnout tepelné čerpadlo, je potřeba před vypnutím provést pravidelnou údržbu. Vyčistěte filtry a zajistěte tak optimální výkon zařízení pro opětovné zapnutí.

Důležité: Vypnutí tepelného čerpadla v létě může být ekonomickou volbou, ale je třeba brát v potaz specifické klimatické podmínky a potřeby vašeho prostředí.

Výhody chlazení s tepelným čerpadlem

Předtím než tepelné čerpadlo zcela vypnete, zvažte využití jeho chladící funkce. Chytrá tepelná čerpadla Aerotop nabízejí efektivní chlazení v horkých dnech, což může být výhodné oproti tradiční klimatizaci.

Alternativy pro chlazení v létě

  1. Větrání a zatažení oken: Využijte čerstvého vzduchu a chladné noci k větrání vašeho domu. Zatahování oken během dne zamezí vniknutí horkých paprsků.
  2. Stínění okenních ploch: Použijte žaluzie, rolety nebo závěsy ke stínění oken před sluncem. To sníží přímé sluneční záření a udrží interiér chladnější.
  3. Ventilátory a stropní větráky: Nainstalujte ventilátory nebo stropní větráky, které zajišťují dobrou cirkulaci vzduchu a udrží prostor provětraný.
Rady a tipy, jak efektivně využít tepelné čerpadlo a zbavit se zbytečného vytápění během horkých dnů.
Přejít nahoru