aerotop_tepelná_čerpadla
+420 226 21 21 21

Jak funguje tepelné čerpadlo Aerotop?

Tepelné čerpadlo Aerotop funguje na principu vzduch/voda. Chladivo které cirkuluje v tepelném čerpadle je přes expanzní ventil posláno do venkovní jednotky, kde se odpařuje ( i při nízkých teplotách ) a stává se z něj pára. Ta je následně poslána do kompresoru, který ji stlačí. Díky stlačení se zvýší teplota média, které je následně posláno do kondenzátoru, kde se uvolní teplo a využije na provoz domácnosti. Po využití tepelné energie se chladivo ochladí a zkapalní. Zkapalněné chladivo je posláno přes expanzní ventil do venkovní jednotky, kde se tento proces opakuje.

V nabídce máme dva druhy tepelných čerpadel

Monobloková tepelná čerpadla Aerotop

Monobloková tepelná čerpadla Aerotop na principu vzduch-voda získávají teplo z venkovního vzduchu a přeměňují ho na užitečné teplo pro vytápění domácnosti.

Hybridní tepelná čerpadla Aerotop

Hybridní tepelná čerpadla Aerotop na principu vzduch-voda kombinují různé zdroje tepla podle aktuálních potřeb. To znamená, že mohou efektivně vytápět i v extrémnějších podmínkách, kdy venkovní vzduch dosahuje mínusových teplot.

Výhody tepelných čerpadel Aerotop

  • Účinnost: Tepelná čerpadla Aerotop na principu vzduch-voda patří mezi energeticky úsporná řešení.
    Využívají nízkoteplotní zdroje tepla a přeměňují je na teplo s vysokou účinností.
  • Flexibilita: Hybridní modely umožňují vytápění i v extrémnějších podmínkách díky kombinaci různých zdrojů tepla.

Výběr mezi monoblokovým a hybridním modelem závisí na konkrétních potřebách a podmínkách uživatele. Pro další informace a konzultace ohledně tepelných čerpadel Aerotop nás neváhejte kontaktovat.

Funkce a výhody tepelného čerpadla Aerotop.
Přejít nahoru